LINAÕLI, MÄNNITÕRV,
TÕRVAÕLID

Looduslik valik puidukaitseks!

Siseviimistlus
Välisviimistlus
Puidukaitse
 

Tõrvalasuur

Tõrvalasuur sisaldab vähemalt 70% männitõrva ja töödeldud linaõli. Tõrvalasuur imendub puu sisse, aeglustades niiskuse ja mädaniku, hallituse ja siniseente mõjusid. Tõrvalasuur annab puidule kauni tumepruuni läbipaistva ja vett tõrjuva pinna. Kulu saematerjalile 3-5 m2/liiter, hööveldatud pinnale ja palgipuule 5-10 m2/liiter.
 
Kasutuskohad: puithooned, palkmajad, puitkatused - sindel, laast, kimm jne, räästa-alused, paadid ja sadamakaid. Tõrvalasuur sobib ideaalselt puittoodete ja objektide lõppviimistlemiseks, kuna on koostiselt suure männitõrva sisaldusega ja jätab puidu pinnale õhukese kaitsekihi. Krundina Tõrvalasuuri alla kasutada Ecokrunti ning Heledat või Tumedat tõrvaõli.
 
Koostis: männitõrv, linaõli.
 
Värvus: tumepruun (vähemalt 70% männitõrva).
 
Eeltöötlus: viimistletav puitmaterjal peab kindlasti olema kuiv, max puidu niiskus alla 21% ja õhu suhteline niiskus alla 80%. Puhasta vanad viimistletavad pinnad mustusest, hallitusest ja eemaldatavatest ainetest.
 
Kasutamisjuhend: Võib lahjendada männitärpentiniga. Sega hoolikalt enne kasutamist ja kasutamise ajal. Doseeri materjali õhukeste kihtidena pintsliga ja lase imenduda. Liigse materjali osa, mis enam ei imendu, võib vajadusel ära pühkida. Viimistluskihtide arv on 1-3 sõltudes puitpinna kvaliteedist ja kasutamise eesmärgist. Viimistle puidu otsapinnad eriti hoolikalt. Uus viimistlus tehakse vajadusel aasta pärast. Tõrvalasuur ei sobi lakitud või värvitud pindadele. Kasutamine muuks otstarbeks ja vastupidiselt antud nõuannetele ei ole soovitav.
 
Kuivamisaeg: õhukeselt pintseldatuna 3-7 ööpäeva alusmaterjalist ja ilmastikuoludest sõltuvalt
 
Töövahendite pesu: männitärpentin.
ECO OIL 2015
x
UUDISED TELLIMINE TOOTED HINNAKIRI NÕUANDED KONTAKT KOOSTÖÖ GALERII